טיפולים וסדנאות

טיפול אישי
בדרך כלל תהליך טיפולי כולל עשרה מפגשים או יותר, שכל אחד מהם מתרחש במרווחי זמן של כשבוע. כל מפגש אורך בממוצע כשעה וחצי עד שעתיים. התהליך מאפשר לטפל במספר תחומים שהמטופל מעונין לקדם בחייו כגון מערכות יחסים, מצב כספי, שליטה במשקל, טיפול בטראומות , התמכרויות וכד'. בתחילת המפגש מתקיימת שיחה קצרה, שתפקידה לבדוק את מצבו הרגשי של המטופל ואת מצב התקדמותו בתהליך, הנובע ממילוי משימותיו ועמידתו ביעדים שהציב לעצמו. המטופל לוקח אחריות מלאה על התהליך ומשפר את הטעון שיפור בקצב המתאים לו.

טיפול זוגי
זהו טיפול קצר מועד ואפקטיבי מאד של 5-10 מפגשים המסייע לזוגות למצוא את שפת הפוטנציאל הגבוה האוהב הזוגי שלהם, על ידי שיחות ותהליכי נשימה המקרבים כל אחד מבני הזוג להבין ולהכיל את עולמו של הצד השני ממקום של קשב, אמפתיה ואהבה. תהליך הנשימה מתבצע בצורה זוגית בו-זמנית באותו מרחב טיפולי.

טיפול במים
זהו טיפול עדין ורגיש ביותר, מומלץ לעבודה מול טראומות קדומות מהילדות ואפילו מתקופת העוברות ברחם. העבודה נעשית בבריכה מחוממת בציפה על פני המים ומזמנת לעתים חוויות מהלידה ומתוך הרחם בזמן העוברות. הטיפול יכול להתרחש גם כחוויית זיכוך חד-פעמית נעימה ומרגשת במיוחד ומומלץ כמתנת אהבה לאדם אהוב.

סדנת נושמים חמשוש
סדנה קבוצתית קצרה של יום וחצי שמתחילות בדרך כלל ביום חמישי אחרי הצהריים המאוחרות ומסתיימות ביום שישי אחרי הצהריים המוקדמות. בסדנאות חווייתיות אלו המתרחשות בקבוצות קטנות של 6-10 משתתפים, נוצרת היכרות עם הריברסינג, עם המטען הרגשי החורג של המשתתפים ועם השחרור שמביאה הנשימה ממטען זה. יש אפשרות לשלב נשימה מודעת רגילה ביום חמישי ונשימה מודעת במים ביום שישי.

סדנה קבוצתית של עשרה מפגשים 
זו סדנה קבוצתית של עשרה מפגשים עוצמתיים ל-6-10 אנשים המעוניינים לחוות תהליך של מפגשים עוצמתיים ודינמיים עם תכנים נפשיים ורגשיים לא–מודעים, המפריעים בחיים. במהלך הסדנה יחוו המשתתפים טכניקות נשימה ומדיטציה שונות ונשימה מודעת במים.

קורס שנתי (One Year Seminar)
הקורס הוא מסע רב עוצמה בן תשעה חודשים לגילוי עצמי, פריצת דרך והתמרת הנושאים המרכזיים התוקעים אותנו בתבניות לא מודעות של מחשבה ורגש. תבניות אלו

 

 

מתבטאות בצורה גלויה בגוף ובמיוחד בנשימה. המשתתפים ילמדו להכיר את ההיבטים הגוף-נפשיים הייחודיים להם ולזהות ולאבחן את אלה של אחרים. הם ירכשו כלים טיפוליים מהיעילים  ביותר הידועים כיום בעולם הריפוי המשלים, לריפוי טראומות ילדות, נזקי חינוך הורי ומערכתי והשפעות של מערכות אמונה דפוסי חשיבה לא –מודעים על ההתנהגות האנושית. הקורס מבוסס ברובו על לימוד התנסותי חווייתי, בליווי צמוד של מנחים מנוסים ויכלול את כל התכנים הנדרשים ע"י ה-RBI (הארגון הבין-לאומי של הטיפול בריברסינג), להכשרת מטפל בנשימה מודעת-ריברסינג. תכנים אלה יכללו עבודה טיפולית מעשית בנשימה וריברסינג, היכרות של גישות שונות לטיפול בנשימה, אנטומיה ופיסיולוגיה של הנשימה, פסיכולוגיה רוחנית, מערכות יחסים, החוק האישי, יצירת מודעות שפע, טיהור רוחני באמצעות ארבעת היסודות, ריפוי הטראומות הגדולות של החיים, ריפוי שאיפת המוות, יחסי מטפל-מטופל, אחריות אזרחית.

סדנת 'הארגון הנושם'
התכנית מהווה תהליך צמיחה לעובדים ולמנהלים בארגונים קטנים ובינוניים. העובדים בארגון נחשבים בצדק להון החשוב ביותר שכל ארגון מתבסס עליו. איכות תפקודם של חברי הארגון הן האישי והן הצוותי, הוא הבסיס ליעילותו של הארגון וארגון יעיל מאופיין בצמיחה ובתחושת הצלחה ושגשוג של חבריו. התכנית מתייחסת לשני הגורמים – המצב הגוף-נפשי של חבר הארגון מהעובד הפשוט ועד המנהל הבכיר והמוטיבציה שלהם לתפקד ביעילות ולהצליח. התכנית מציעה למשתתפיה התנסות בתהליך הרפייה ואיוורור של המצב הגוף-נפשי שלהם ומאפשרת להם להתנסות במגוון תהליכי פיתוח קשב והעצמה אישית. באותה נשימה נחקרת במשותף גם המוטיבציה להצלחה של הצוותים בארגון ומה עלולים להיות הגורמים המעכבים אותם מלתפקד בצורה מיטבית. (ראה פרוט הסדנה במדור 'מאמרים' במאמר הארגון הנושם).

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני